Neverwinter2.pl - Neverwinter Nights 2 - Pierwszy Polski Serwis NWN2
Strona Główna Erlathan


FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  DownloadDownload

Odpowiedz do tematu
Poprzedni temat :: Następny temat
Regulamin Serwera
Autor Wiadomość
Pietrek 
To tylko ja.

Dołączył: 28 Sty 2006
Wysłany: Czw 02 Lut, 2006 14:15   Regulamin Serwera

1. Nieznajomość regulaminu nikogo nie usprawiedliwia.
Jako ze wyraźnie zaznaczono konieczność zapoznania się z regulaminem, zaczynając grę na serwerze automatycznie zgadzasz się na wszelkie jego postanowienia.

2. Zabijanie:
Zabijanie jest dozwolone, warunkiem jest odegranie całej sprawy. Zabicie kogoś, 'bo jestem zły' lub, ‘bo mi się tak podoba' itd. będzie surowo karane.
Dozwolone są pojedynki niemniej każdy, kto zakłóca spokój musi się liczyć z tym, ze straż zareaguje adekwatnie do czynu.
Należy pamiętać, iż zabijanie dotyczy nie tylko graczy, ale również BN (tzw. Mobow). Za MK (Mob Kill) można ponieść równie surowa fabularnie karę, co za PK (zabójstwo postaci gracza). KAZDE zabójstwo może zostać ukarane, jeśli zabójca zostanie schwytany. Każde PK dokonywane przy nieobecności MG musi zostać udokumentowane screenami, które zabójca powinien był w stanie okazać na wezwanie w celu udokumentowania klimatyczności PK. Niedopełnienie tego warunku może skończyć się karą porządkową.

3. Kradzieże:
Kradzież jest dozwolona, należy jednak pamiętać by nie przesadzać, stanie obok jednego gracza i wykradanie mu z plecaka wszystkiego, będzie karane. Złodziej złapany na gorącym uczynku może próbować uciec, lecz musi się liczyć z ogólną nagonka (Uciekanie poprzez wylogowanie się z gry jest równoznaczne z kasacją postaci). Można pomagać poszkodowanemu i złodziejowi (w końcu są organizacje przestępcze). Jeśli złapie się złodzieja można wymierzyć mu karę w postaci śmierci. Jeżeli złodziej był zamaskowany i zdąży zmienić ubranie po ucieczce (udanej) nie może być rozpoznany (chyba, ze zdradzi się z głosem, czy inna charakterystyczną rzeczą). Uwaga, zabicie złodzieja mimo to może zakończyć się ukaraniem zabójcy (kara klimatyczna).Schwytany złodziej, ma obowiązek oddać skradzione przedmioty, odbierane przez właściciela oraz wymienić swój ekwipunek, jeśli ktoś postanowi go obszukać.

4. Imiona:
Zakaz posiadania postaci bez imienia. Imię musi pasować do świata. Zakazane jest dodawania przydomków Sir, Lord itp. bez zgody MG. Jeżeli chcesz usunąć jedną z własnych postaci umieść post z prośbą o kasację w odpowiednim dziale na forum.

5. Oszustwa (czity):
Zakazuje się wykorzystywania bugów gry/modułu. (Za znalezienie nowego znaczacego buga w module beda nagrody). Ponadto zakazuje się modyfikowania haków na własną rękę, gdy taki proceder zostanie wykryty, konsekwencjami będzie natychmiastowy ban na ip i cd-key (bez możliwości odwołania się).

6. Klimat:
W celu jak najlepszej zabawy gracze są zobowiązani do "klimatycznego" odgrywania rol. Należy się wczuwać w postać i nie rozmawiać publicznie (rozmowa, szept, drużyna) o rzeczach niezwiązanych z gra i jej fabułą (typu "musze iść na spacer z psem"), nie używać skrótów i emotionek znanych z czatów ( np. qrde, ^^ ,O_o ), nie rozmawiać otwarcie o statystykach postaci ("o a ja mam aż 35 siły", "dlaczego nie masz głowy" lub "czekaj, mam level up'a"). Takie sprawy należy załatwiać na kanale PRIV (prywatny). Po śmierci obowiązuje was kompletny zakaz odzywania się (jedynie obszar startowy i teren MG jest zwolniony z obowiązku odgrywania).

OPIS POSTACI:
Opis postaci jest indywidualną sprawą każdego gracza, ale jakieś zasady muszą obowiązywać. Mianowicie opis nie może zawierać elementów inwazyjnych. Jeśli chcemy opisać półelfa to nie piszemy w opisie "ten półelf" lecz np. "ten osobnik ma bardziej szpiczaste uszy niż przeciętny człowiek, w jego głosie da się odczuć pewną magnetyczną melodyjność"... itp. podobnie, jeśli chodzi o wiek np. elfa można napisać "mężczyzna zdaje się być młodzieńcem "wedle ludzkiej miary" przeczyć temu może jedynie wyraz oczu, które swym spokojem i opanowaniem przypominają raczej spojrzenie starca" - to chyba lepsze od pisania "ma mniej więcej 300 lat". Ponadto należy unikać wstawiania tabelek typu: wiek, waga, wzrost itd.

6a. Wymaga się formułowania wypowiedzi adekwatnie do wartości intelektu oraz klasy i rasy. Wypowiadanie się jak uczony posiadając przeciętny lub mniejszy niż przeciętny (10) intelekt będzie karane.

6b.Wypowiedzi OOC:
Na obszarze całego modułu obowiązuje nakaz odgrywania swojej postaci. Wszelkie wypowiedzi OOC (Out of Character, czyli takie, które są wypowiedziami gracza, a nie postaci) będą surowo karane. Od ostrzeżenia (gdy zdarzy się to pierwszy raz) po wymierzenie odpowiedniej kary porządkowej. Zdajemy sobie sprawę, że błądzić jest rzeczą ludzką i można pomylić się pisząc na kanale priv, MG, czy nawet z rozpędu wrzucić emotke. Jednorazowe przypadki będą ignorowane. Karane będą tylko celowe i zamierzone wypowiedzi OOC (lub też regularne pomyłki).
Z obowiązku odgrywania postaci zwolnione są dwa obszary:
- startowy
- teren MG

6c. Kanały komunikacji:
[Drużyna]: Zakazane jest używanie kanału Drużyna.
[Krzyk]: Zakazane jest korzystanie z kanału Krzyk przez graczy. Kanał Krzyk używają tylko i wyłącznie MG, do wykonywania opisów wpływających na cały świat (serwer) lub dokonywania naprawdę ważnych ogłoszeń (np. o nadchodzącym resecie).Celowe używanie kanału krzyk karane będzie karą porządkową.
[MG]: Kanału MG można używać, ale nie należy na nim pisać rzeczy w stylu "zrób questa" czy też, co 5 minut zadawać pytań "Masz chwile?" Kanał MG służy przede wszystkim do komunikowania się MG i częste zaśmiecanie tego kanału będzie niemile postrzegane. (osoba trująca na kanale MG może zostać ostrzeżona i w skrajnych wypadkach ukarana od tej kary służy odwołanie do Administratorów).
[Priv]: Dozwolone jest korzystanie z kanału Priv, ale pod warunkiem, ze nie przeszkadza się w ten sposób innym graczom. Nękanie na kanale priv, zgłoszone (przez screeny) administratorom może zostać ukarane karą porządkową. Zakazane jest tez regularne wypytywanie na priv o rożne fakty związane z postacią podpada to pod nękanie i może zostać ukarane.
[Szept] Kanał szept jest kanałem klimatycznym. Używaniu tego kanału może (mile widziane) towarzyszyć emot *szepce*.

Obowiązuje poprawne wysławianie się w języku polskim oraz stosowanie reguł leksykalno - gramatycznych.

6d. Świat:
Serwer osadzony jest w autorskim świecie zatem każda postać musi pochodzić właśnie stamtąd. Każda postać ma mieć obowiązkowo opracowaną historię postaci, uwzględniającą pochodzenie, rodzine, także fakty takie jak: dlaczego należy do danej klasy itd.

7. Wybór religii:
Uwaga - gracz może wybrać jako swojego boga jedynie bóstwo wyznawane w Świecie (zgodnie z Opisem Swiata). Osoby które nie wybrały boga, automatycznie uznawane są za postacie ateistyczne, i pod takim światłem będzie obserwowane ich odgrywanie.

8. Przeklinanie:

Zakazane jest przeklinanie i obrażanie graczy zarówno publicznie jak i na privie. Za brak kultury są bany. Dozwolone są tylko klimatyczne obrazy, które mogłaby wypowiedzieć postać

9. Jasnowidze i Telepaci:
Wszelcy gracze-jasnowidze i telepaci będą karani.
Np. znający imiona innych graczy nad postawie literek nad głową lub klasy poprzez zaglądanie na spis graczy na serwerze. Gracze wykorzystujący rożne fakty, których postać nigdy nie mogłaby się dowiedzieć (np., z priva, z forum lub z opisu). Zabicie złodzieja, który pomyślnie uciekł, przebrał się, zamaskował i pozbył się starego ubrania będzie karane kara porządkową.

10. Klasy:
Postacie, które wzbudzają kontrowersje, mogą zostać przepytane przez MG, którzy zdecydują czy dana postać może, czy też nie może istnieć w tym świecie. Postacie posiadające tylko 1 poziom w danej klasie, prawie na pewno zostaną usunięte.
Pewne klasy obciążone są pewnymi ograniczeniami:
- Kapłani, paladyni czy mnisi powinni znać przynajmniej ogólnie, wyznawane przez siebie bóstwo.
- Połączenia kapłanów, paladynów, mnichów z innymi klasami podlegaj dodatkowym obostrzeniom.
- Postać czarownika musi zostać bardzo dobrze umotywowana i wyjaśniona (o przyznaiu tej klasy decyduje zgoda Rady MG) – Czarownik to klasa "szamana" dla orków, półorków, goblinów w Hordzie.

11. Mistrzowie Gry:
O wszelkie wątpliwości, co do regulaminu zapytaj MG. Jeśli się zdarzy, że nie ma żadnego w aktualnym momencie, to zdaj się na "zdrowy rozsadek" (później sprawdzimy czy się nie myliłeś, ewentualnie pouczymy/ukarzemy w wypadku nadużycia). Jeżeli chcesz złożyć anonimowa skargę na konkretnego MG to wyślij ją na PW do któregoś z administratorów.
Pamiętaj: Mistrz gry to też człowiek i tez może się mylić. Jeżeli masz jakieś wątpliwości należy zwrócić się do Administratora, który ma glos ostateczny. Lecz najpierw lepiej spróbować wyjaśnić sprawę z MG przez PW lub gg, gdy emocje opadną.

12. Kary:
Nie przestrzeganie powyższych zasad grozi poważnymi konsekwencjami. Od ostrzeżenia do Bana (permanentnego) włącznie.
Kary dzielą się na dwie grupy:
Kary fabularne:
Wymierzane na serwerze za złamanie prawa świata gry. Może to być chłosta, czy grzywna, ale może mieć również poważniejsze konsekwencje (zarówno klimatyczne, jak i nie). Za naprawdę poważne przestępstwa (lub tez drobne przestępstwa na niektórych obszarach) grozi nawet egzekucja (równoznaczna z kasacją postaci).
Kary porządkowe:
Za złamanie regulaminu. Karą może być ostrzeżenie (i wpisanie na Czarna Listę w komnacie MG - po dwóch miesiącach od wykroczenia następuje "wymazanie" z Czarnej Listy), utrata pewnej ilości Punktów Doświadczenia (co do zasady co najmniej 1 poziom, gdy kara wymierzana jest za kolejne wykroczenie lub też za poważne wykroczenie), kasacja postaci, odebranie autoryzacji lub tez ban (na pewien okres lub permanentny). Od kasacji lub bana można odwołać się do Administratorów (ostateczna decyzje co do tak poważnego środka podejmują oni) do czasu podjęcia przez nich decyzji, gracz traci autoryzacje na postać - lub (w przypadku bana) wszystkie postaci .
 
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group